Naujienos

Vilniečiams – galimybė nemokamai išbandyti naują olimpinę sporto šaką

2020-07-31

Organizatorių nuotr.

VšĮ „Sveikas miestas“ tęsia veiksmus, skirtus skatinti sostinės piliečius gyventi sportiškai ir aktyviai. Nuo rugpjūčio mėnesio atnaujintame sporto aikštyne šalia Baltojo tilto bus rengiamos nemokamos riedlenčių sporto pamokos. Riedlenčių sportas sparčiai populiarėja tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, o kitais metais Tokijuje jis turėtų debiutuoti olimpinių žaidynių programoje.

Visą rugpjūčio mėnesį, antradieniais, bus rengiamos pamokėlės vaikams (716 metų), kurias ves patyręs riedlentininkas Einius Žiūkas. 18 metų riedlentėmis važinėjantis sportininkas yra pelnęs daugybę apdovanojimų varžybose Lietuvoje ir užsienyje. Jau septynerius metus jis dirba „Kablys + Skatepark“ direktoriumi ir veda treniruotes riedlenčių mokyklos ir stovyklų metu.

„Į pamokas gali ateiti visi norintys. Kas turi savo riedlentes, šalmus ir kelių, alkūnių bei riešų apsaugas, turi atvykti su jomis. Tie, kas minėto inventoriaus neturi, taip pat laukiami – juos aprūpinsime mūsų turima mokykline įranga. Naujokus mokysiu pagrindų: taisyklingo atsispyrimo, pavairavimo, nuvažiavimo nuo nedidelių rampų ir pirmųjų gatvinio stiliaus triukų. Pažengę galės gauti patarimų ir pagalbos norint atlikti jau kiek sudėtingesnius triukus“, teigė E. Žiūkas.

Treniruotės vaikams vyks rugpjūčio 4, 11, 18 ir 25 dienomis 10 val.

Galima pastebėti, kad riedlentėmis vis dažniau naudojasi ir suaugusieji. Dėl to rugsėjį bus rengiamos treniruotės būtent jiems. Suaugusių treniruotės vyks rugsėjo 8, 15, 22 ir 29 dienomis 18 val. Užsiėmimų principas bus labai panašus kaip ir vaikų.

Riedlenčių sportas yra patrauklus akiai ir labai mėgstamas aktyvių bei energingų žmonių. Sparčiai auga šiuo sporto užsiimančių ne tik vaikinų, bet ir merginų skaičius. Pastaraisiais metas riedlentėmis važiuoti nori ir nebijo visi – ir maži, ir dideli.

„Susidomėjimas riedlentėmis šiemet yra tiesiog sprogęs. Mūsų „Kablyje“ rengiamos riedlentininkų stovyklos ir būreliai pastoviai yra užpildyti. Šiais metais bent 10 kartų, lyginant su praėjusiais sezonais, išaugo mergaičių ir merginų susidomėjimas riedlenčių sportu. Su partneriais turime nuostabų projektą, skirtą suaugusiems, ir ten dalyvių yra apstu“, džiaugėsi E. Žiūkas.

Būtent besikeičiantis tėvelių požiūris į ekstremalų sportą leidžia sparčiai auginti šio sporto bendruomenę bei tikėtis, kad ateityje užaugs būsimos olimpinės žvaigždės.

„Manau, kad požiūris į riedlentes keičiasi kartu su besikeičiančia tėvelių filosofija. Ji yra kitokia nei ankstesnių kartų. Dabar tėvai patys žavisi ir domisi alternatyviais sportais bei yra užsidegę į tą pusę pastūmėti ir savo atžalas. Be abejo, žmonių požiūrį į šį sportą keičia ir tai, jog riedlentės yra įtrauktos į Tokijo olimpinių žaidynių programą“, pridūrė riedlenčių sporto specialistas.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=i71Lqo0AC2s